Edukacinis užsiėmimas „Kalėdiniai karpiniai“ Dr. V. Kudirkos muziejuje

01Lapkričio 30 d. (penktadienį) V. Kudirkos gimnazijos dailės mokytoja Meilė Andriukaitienė kvietė visus į edukacinį užsiėmimą „Kalėdiniai karpiniai“, kuris vyko V. Kudirkos muziejuje.
Visus, norinčius išbandyti karpymo meną, menininkė pasitiko gera nuotaika, pasipuošusi tautiniais rūbais. Sugužėjus į muziejaus edukacinę klasę, dalyvius maloniai nuteikė jau paruošti karpinių pavyzdžiai bei atitinkamos priemonės jiems gaminti: įvairių spalvų, dydžių ir storių popieriaus lapai, skirtingų dydžių, smailumo žirklės, peiliukai popieriui pjaustyti, klijai, ornamentų spaustuvai, puošybos elementai ir pan.
Renginio organizatorė, artėjančių Šv. Kalėdų šventės proga, supažindino visus susirinkusiuosius su karpinių tradicija, parodė sudėtingesnių ir paprastesnių karpinių pavyzdžius, paaiškino jų gamybos ypatumus. Netrukus užvirė savarankiškas karpinių mėgėjų darbas. Smagu, kad moteriškoje draugijoje darbelius gaminti panoro ir vienas vyriškos lyties atstovas. Visi stengėsi išbandyti įvairesnių karpymo būdų, naudojosi jau paruoštais trafaretais, darbelius išradingai puošę, išbandydami kuo daugiau pateiktų ir menininkės siūlomų priemonių, nes daugelis kai kuriomis iš jų naudojosi pirmą kartą. Stebėdama darbelių gaminimą, karpinių meno žinovė nuolat patarinėjo, kantriai pamokydama, kaip reikia naudotis priemonėmis, pasiūlydama įdomesnių idėjų, nes ne viskas ir ne visiems iš karto pasisekdavo.

02Beveik po dviejų valandų intensyvaus darbo edukacijos dalyviai jau džiaugėsi išradingai karpytais ir puoštais atvirukais, žvakidėmis, girliandomis, angeliukais, eglutėmis ir pan. Visi supratome, kad šis darbas reikalauja daug kruopštumo, kantrybės ir laiko, tačiau rezultatas tikrai širdžiai mielas: artimuosius galime sušildyti gražia rankų darbo dovanėle, tai gali būti ir eglutės puošybos elementas, o kai kam tai gali tapti pomėgiu ar sielos atgaiva.
Atsisveikindami dėkojome renginio organizatorei ir vedėjai M. Andriukaitienei už atskleistas karpymo meno paslaptis, tikėdamiesi, kad šis užsiėmimas nebus paskutinis.

Danguolė Dabrišienė, Kuddirkos Naumiestis