Šakių krašto vietos veiklos grupės aktyvinimo renginys

01

Balandžio 13-tą dieną organizuotas Šakių krašto vietos veiklos grupės išvažiuojamasis aktyvinimo renginys „Bendruomeninio verslumo ugdymo patirtis Šakių krašto vietos veiklos grupės 2016-2023 metų VPS įgyvendinimui“. Jis vyko Kaišiadorių rajone. Mus maloniai sutiko Kaišiadorių VVG komanda su pirmininke Janina Augustinavičiene. Apžiūrėjome UAB „Vėjų fėja“ teritoriją ir buvome supažindinti su joje vykdomomis edukacinėmis stovyklomis bei užsiėmimais. Kūrybos namučiai „Vėjų Fėja“ - nedidelio menininkų ir pedagogų ratelio sukurta erdvė, skirta kūrybinei, meninei raiškai. Įvairiose studijose visą savaitę veikia kūrybiniai užsiėmimai, kurie skirti kūdikiams, vaikams, mokyklinukams ir tiems, kurie save jau vadina dideliais. Visi kartu siekia gilesnio, subtilesnio pasaulio pažinimo, ieško grožio, gerumo, darnos, mokosi prakalbinti medį, akmenį, gėlę, mokosi klausytis tylos... Suaugusius kviečia mokytis įvairių meno technikų, lankyti jogos užsiėmimus. Organizuojami įvairūs meno renginiai, rengiamos prasmingos, įdomios gimtadienių šventės. 

02Po to vykome į Anglininkų bendruomenę, kuri ruošiasi atidaryti dienos centrą ir teikti socialines paslaugas. Renovuotas bendruomenės centras išties tapo traukos centru: šeštadieniais čia renkasi jaunimas žaisti žaidimų ar tiesiog pabendrauti. Vyresnieji bendruomenės nariai čia taip pat randa sau vietos: susirinkę šoka ir dainuoja. Anglininkuose ne tik vien pramogos. Bendruomenės nariai organizuoja aplinkos tvarkymo talkas, gražinamas parkas, aplinka prie kryžių, koplytstulpio ir bendruomenės centro. Gyventojai gali sportuoti – dalyvauti bėgime ar šeimų krepšinio varžybose bei įveikti ekologinio-pažintinio žygio trasą Kauno marių pakrante. Taip pat buvo surengta 4 dienų stovykla, kur jaunimas ir vyresnieji galėjo susipažinti su įvairiais amatais. Bendruomenės nariai aktyviai susipažįsta su kitų savivaldybių bendruomenių veikla, verslumo projektais. Susitikimo metu diskutuota socialinio verslo galimybėmis kaime.
Kita stotelė buvo Drasūniškis. Bendruomenės naudą kaimui įrodo ir jos nuveikti darbai. Naudodamasi įvairių struktūrinių fondų parama bendruomenė yra įgyvendinusi keletą itin reikšmingų projektų: viešajam naudojimui pritaikė mineralinio vandens šaltinį, apleistą Nemuno pakrantę pavertė parku, įrengė patalpas, skirtas laidojimo paslaugoms teikti, įsigijo daug bendruomenės veiklai reikalingos įrangos. Kartu su Kruonio kultūros centru įgyvendino daug kultūrinių projektų, surengė įvairių renginių.

03Galutinė maršruto stotelė buvo Kalviuose, kuriuose apžiūrėjome Kalvių bažnyčią, paplūdimį, buvome supažindinti su vykdomu projektu, kurio tikslas nutiesti kelią iki Kalvių paplūdimio bei lankėmės Kalvių bendruomenės namuose, kurie teikia patalpų naudojimo paslaugas.
Tikimės, jog šis apsilankymas, Kaišiadorių rajone, atneš naujų įdėjų, kurios bus įgyvendintos Šakių rajone.
Norime padėkoti Kaišiadorių vietos veiklos grupės pirmininkei Janinai Augustinavičienei ir jos darniam kolektyvui už pasidalinimą gerąja verslumo ugdymo patirtimi, savo mintimis ir įžvalgomis.
Dėkojame Šakių krašto vietos veiklos grupės atstovus priėmusiems:
1. UAB "Vėjų fėja" direktorei Ilonai Balkuvienei, Anglininkų bendruomenės pirmininkui Linui Babenskui, Darsūniškio bendruomenės atstovei Renatai Karpavičiūtei, Kalvių bendruomenės atstovei Irutei Marcinkevičienei. Ačiū Jums už gerą nuotaiką, darną ir bendrystę, šiltai ir jaukiai praleistą laiką kartu!
Dėkojame ir Šakių krašto vietos veiklos grupės atstovams, atradusiems laiko ir visą penktadienį skyrusiems patirties pasisėmimui, save parodžiusiems, į kitus pasižiūrėjusiems, idėjų pasisėmusiems ir tiesiog turėjusiems gerą laiką visiems kartu!

VVG informacija

Zenklai