Įgyvendino projektą „Sportuokim ir būsim sveiki!“

 Šakių rajono savivaldybės Keturnaujienos bendruomenės centras įgyvendino projektą „Sportuokim ir būsim sveiki!“. Projektas įgyvendintas pagal Šakių krašto integruotą vietos plėtros strategiją "Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse". Projekto Nr. LEADER-12-023, jo vykdymo pradžia 2013 m. vasario 1 d., pabaiga – 2014 m. lapkričio 30 d.

alt

Keturnaujienos bendruomenės centras parengė paraišką Šakių krašto vietos veiklos grupei dėl projekto “Sportuokim ir būsim sveiki!” įgyvendinimo. 2013 m. vasario mėn. 4 d. bendruomenė pasirašė vietos projekto vykdymo sutartį. Projekto, kurio bendra vertė 41 057 litų, partneriu sutiko tapti Tarpučių bendruomenės centras. Prisidėjo ne tik geru žodžiu, bet ir lėšomis – partnerių indėlis sudarė 204 litus. Prie projekto įgyendinimo prisidėjo ir Šakių rajono savivaldybė, skyrisu 8 007,40 litų.

Projekto įgyvendinimui vadovavo bendruomenės centro pirmininkė Aldona Danutė Narkūnienė. Rengdami patį projektą ir paraišką paramai gauti, bendruomenės nariai sau kėlė tokį tikslą: projekto veiklos ir rezultatai turėtų aktyvinti bendruomeninę veiklą, skatinant partnerystę tarp kartų, atskirų socialinių grupių. Turėtų didinti vaikų, jaunimo, moterų ir kt. socialinių grupių užimtumo gerinimą.

Tam turėjo pasitarnauti ir bendruomenės išsikeltas uždavinys – projekto dėka sudaryti bendruomenėje sąlygas plėtoti sveiką gyvenimo būdą ir sportą. Organizuoti sveikos gyvensenos mokymus, ruošti sportines varžybas savoje ir kaimyninėje bendruomenėje. Skleisti gerąją patirtį tarp bendruomenių. Jau šiandien aišku, kad tikslas buvo pasiektas.

Keturnaujienos bendruomenės centras projekto įgyvendinimui skyrė beveik dvejus metus. Projekto “Sportuokime ir būsime sveiki” sporto tematika keturnaujieniečiams nebuvo svetima. Dar 2013 m. buvo suruošta sporto šventė, tai nebuvo prisvilęs pirmas blynas. Joje dalyvavo 100 įvairaus amžiaus dalyvių ir svečių, o 2014 metais sumuštas rekordas – užsiregistravo 112 dalyvių.

2014-ųjų šventė, kaip ir pernykštė, buvo skiriama Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, todėl vyko liepos 6 dieną. Pagal amžiaus grupes dalyviai pasiskirstė taip: iki 14metų – dalyvavo 31 vaikas, nuo 14 m. iki 29 – dalyvavo 48 jaunuoliai,  ir vyresnio amžiaus dalyvavo 33 dalyviai.

Sporto šakos buvo labai įvairios, nuo mažųjų žaidimėlių iki krepšinio baudų mėtymo,  humoristinio tinklinio, baudinių spyrimo į futbolo vartus, smiginio, kaladės metimo, “gyros” kilnojimo ir tradicinio virvės traukimo.

Kas sportavo, kas žaidė naujai pagal ŽŪM finansuoto projekto sumontuotose žaidimų aikštelėse, kai kas tik vakarop atskubėjo kartu su bendruomene sugiedoti Lietuvos himną. Tikimės, kad mūsų balsai susiliejo su viso pasaulio lietuvių giedamo himno žodžiais. Mindaugams renginio metu buvo uždėtos simbolinės karūnos.

Ir mažiesiems netrūko linksmybių: lenktynės maišeliuose, kamuoliuką su šaukštu nešė, lankus liemeniu suko, piešė kreidelėmis  aikštelėje tema ”Čia mano namai”, šokinėjimas ant batuto (taip pat nupirkto iš projektinių lėšų); vaikai gesino vandens šautuvėliais gaisrą – degančią žvakelę.

Bene didžiausią susidomėjimą sukėlė Rimgaudo Janulaičio siurprizas – atjojo ant gražiai pabalnoto arklio ir leido pajodinėti visiems norintiems, o pats nuo kojų nusivarė bevedžiodamas ir vaikučius saugodamas. Ačių Sinkevičių arkliukui…ir Rimgaudui.

 Neįmanoma išvardinti visų prizininkų, juos apipylė medalių, taurių, figūrėlių, ivairių dovanėlių, saldumynų ir kitokių skanumynų lietus. O jeigu kas ir liko nuskriaustas ar nepastebėtas, tai skania bendruomenės moterų Nijolės Jonaitienės ir Julijos Stanaitienės išvirta sriuba ant laužo tikrai buvo pavaišintas.

Norintys pasišokti šventės dalyviai dar  ir kojas pamiklino; pagrojo ir dainavo laisvalaikio salės renginių organizatorius Albinas Šlakaitis ir jo pagalbininkas Gedeminas. Geri pagalbininkai bendruomenės centro pirmininkei buvo Rimgaudas ir Aušra Janulaičiai, Antanas Ūsas,Justas Dovydaitis , Audrius Sinkevičius ir daug kitų linksmų gerų jaunų žmonių.

Tai nebuvo prima sir vienintelis Kteurnaujienos bendruomenės įgyvendintas projektas. Jų dėka stiprėja bendruomenės narių tarpusavio ryšiai, stiprėjo savanorystės jausmas. Todėl ir ateityje, pasak bendruomenės centro pirmininkės D.A.Narkūnienės, bendruomenės dalyvaus projektinėje veikloje. Jau mąstoma ir apie naująją 2014-2020 metų vietos plėtros strategiją.

Panaudota Keturnaujienos bendruomenės centro informacija ir nuotraukos.

Parengė Darius Mikelionis.

{vsig}naujienos/2014-11-07/keturn{/vsig}

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?