Aktyvaus poilsio zonos prie Voverių tvenkinio plėtra, teikiant vandens turizmo paslaugas

alt

Voverių bendruomenės centras „Jotija“ kartu su partneriu Bunikių kaimo bendruomene „Kregždantė“ įgyvendino ES remtą projektą „Aktyvaus poilsio zonos prie Voverių tvenkinio plėtra, teikiant vandens turizmo paslaugas“ pagal Šakių krašto integruotą vietos plėtros strategiją „Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse“ per Šakių VVG. Bendra projekto vertė buvo 42 240,76 Lt.

Vienas aktyviausių rajone bendruomenės centrų – Voverių bendruomenės centras „Jotija“- įgyvendino projektą „Aktyvaus poilsio zonos prie Voverių tvenkinio plėtra, teikiant vandens turizmo paslaugas“. Projekto vadovė Elena Pocevičienė, projektas vykdytas nuo 2013 m., bendra jo vertė 42 240,76 Lt.

Šio projekto dėka Voverių bendruomenės centras „Jotija“ įgyvendino vieną iš didžiausių savo siekių – laisvalaikio ir turizmo reikmėms kiek įmanoma išnaudoti vieną didesnių rajono tvenkinių. Voverių tvenkinys šio projekto dėka tapo beveik nebeatpažįstamu – sutvarkytos jo pakrantės, atsirado laisvalaikio ir pramogų infrastruktūra kaimo centre, Voveriai tampa vis didesniu traukos centru viso rajono gyventojams.

Projektas „Aktyvaus poilsio zonos prie Voverių tvenkinio plėtra, teikiant vandens turizmo paslaugas“ leido sukurti vandens pramogų paslaugų infrastruktūrą Voverių kaime, sustiprino bendruomeninį verslumą. Buvo įsigyta vandens plaukmenų (baidarės, vandens dviračiai, valtys), transportavimo (specialiai pritaikyta prie lengvojo automobilio kabinama priekaba) ir priežiūros (“Karcher” plovimo įrangai), saugos priemonių (liemenės, gelbėjimo ratai, maišai). Buvo surengta net 150 dalyvių sutelkusi šventė - regata,  pristatanti projektą ir pradedamas teikti paslaugas visuomenei.

 Voveriečius itin džiugina tai, kad kaimyninė Bunikių bendruomenė „Kregždantė“ aktyviai atsiliepė į Voverių bendruomenės pirmininkės Elenos Pocevičienės kvietimą dalyvauti šiame projekte. „Nors Bunikių bendruomenė įsikūrusi tik vieneri metai, bet turi naujų idėjų, kurias gali pritaikyti bendrame projekte“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkė Elena Pocevičienė.

Pirmasis žingsnis jau žengtas: kartu organizuota sporto šventę, kuri buvo kaip startas Voverių bendruomenės centro „Jotija“ programos vykdymui. Vyko krepšinio turnyras 3 x 3 Šakių rajono mero Juozo Bertašiaus taurei laimėti, nugalėtojais tapo Valenčiūnų kaimo komanda ,,Berazumiai“ (Tadas Šimaitis, Rimvyds Šimaitis, Aurimas Jurkšas), II vieta atiteko komandai ,,Vilkai“ iš Šakių, III – komandai ,,Piknik“ iš Šakių.

Vyko ir baidarių varžybos Voverių bendruomenės centro įsteigtai taurei laimėti. Nugalėtojais tapo „Voverių“ komanda, kurios sudėtyje buvo Audrius Jokubaitis ir Valerijus Tautkus, II vietos nugalėtojais tapo komanda „Elena“, kurios sudėtyje buvo Antanas Pocevičius ir Giedrius Laurinavičius. III vietą laimėjo „Tomadachi“ komanda su Simu Andziuliu ir Arnu Radzevičiumi.

Galiūnų turnyro nugalėtojais tapo „Voverių“ pirmoji komanda: jos nariai apdovanoti  tarptautinių turnyrų nugalėtojo, sporto klubo „Audra“ prezidento Kęstučio Smirnovo įsteigta taure. II vietą laimėjo Bunikių  galiūnai, III vietą užėmė Voverių antroji komanda.

Paplūdimio tinklinio varžybų nugalėtoja tapo „Lukšių“ komanda, ji buvo apdovanota Šakių VVG įsteigta taure. II vietą laimėjo komanda „Gandra“, III vieta atiteko „Sakalų“ komandai.

Krepšinio baudų taikliausią metiką Vaidą Miščiką apdovanojo Bunikių bendruomenės pirmininkė Jolita Beržvinskienė. II vietą laimėjo Gytis Gotautas, III vietą - Rimvydas Šimaitis.

Taip pat vyko stalo teniso varžybos, nugalėtojui įteikta Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio įsteigta taurė; vyko biliardo (pulo) turnyras, jį laimėjo Žilvinas Zaronskis, II vieta atiteko Ievai Labutytei. III vieta - Andriui Lenortavičiui. Šaškių turnyre pergalę šventė Gytis Gotautas, II vietą užėmė Paulius Eidimtas, III vietą – Audrius Stankaitis.

Ši sportinė šventė buvo tik pradžia naujų veiklų, kurias per keletą pastarųjų metų sukūrė ir pamažu įgyvendina Voverių bendruomenės centras „Jotija“. Bendruomenės vadovė E.Pocevičienė ne kartą yra minėjusi, kad naujos veiklos ne tik sukuria galimybes įvairiau leisti laisvalaikį, bet ir sutelkia vietinius žmones bendrai veiklai:  savo idėjomis ir rankomis ką nors sukūrus, net nekyla mintis vėliau ką nors gadinti. Netgi atvirkščiai: įkvėpti sėkmingai įgyvendinamų projektų, voveriečiai savomis rankomis ir bendruomneniškumo jausmu keičia vis didesnius savojo kaimo plotus.

Ypač džiugina juos ir tai, kad atsiranda bendruomeninių kaimynų, kurie, kaip kad Bunikių bendruomenė „Kregždantė“, įsitraukia į bendras veiklas. „Mes tikime, kad šis bendradarbiavimas tarp dviejų bendruomenių parodys, jog toks veiklos modelis veiksmingas ir atneša dvigubai daugiau naudos. Ir rezultatas suteiks daugiau išliekamosios vertės prie Voverių tvenkinio rekreacinės erdvės kūrimo pritraukiant kiekvieną kartą vis daugiau ir daugiau žmonių į šį unikalų rajono kampelį“, - kalbėjo Bunikių bendruomenės pirmininkė Jolita Beržvinskienė.

{vsig}naujienos/14-08-05/voveriai{/vsig} 

Panaudota Voverių bendruomenės centro informacija ir nuotraukos.

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?