Voverių bendruomenė sukūrė poilsio - rekreacijos infrastruktūrą

Voverių bendruomenės centras baigiantis praėjusiems metams baigė ir vieno rimto ES remto projekto įgyvendinimą. Voveriečiai įgyvendino kaimo infrastruktūrą pagerinusį projektą „Aktyvaus poilsio zonų įrengimas prie Voverių tvenkinio“. Projekto vertė buvo 357 tūkst. Litų, jo dėka kaimo centre įsikūrė tikra poilsio ir rekreacijos oazė. Tai jau antras sėkmingai įgyvendintas šios bendruomenės projektas.

Voverių bendruomenės centras praėjusių metų spalį baigė įgyvendinti vieną rimčiausių pastarojo laikmečio projektų – 357 tūkst. Litų vertės projektą „Aktyvaus poilsio zonų įrengimas prie Voverių tvenkinio“. Voveriečiai, įkvėpti dar 2012-ųjų pavasarį baigto įgyvendinti mažesnio projekto „Bendraukime sportuojant Voverių sporto klube“, ryžosi dar kartą ieškoti paramos Šakių krašto vietos veiklos grupės įgyvendinamoje vietos plėtros strategijoje, pasinaudojo jos priemonės pirmo prioriteto „kaimo gyvenviečių infrastruktūros gerinimas ir paslaugų infrastruktūros plėtra“. Strategijos priemonė - „Kaimų atnaujinimas ir plėtra“. Ir neapsiriko.

Įgyvendinus projektą „Aktyvaus poilsio zonų įrengimas prie Voverių tvenkinio“, neatpažįstamai pasikeitė Voverių kaimo centre esanti tvenkinio pakrantė. Atsirado takeliai, automobilių stovėjimo aikštelė, erdvi vasaros pavėsinė su židiniu, kurioje gali tilpti net 200 žmonių; renovuotas pakrantėje riogsojęs apgriuvęs senas ūkinis sandėlis; atsirado prieplauka baidarėms, lieptelis poilsiautojams.  Šių dalykų verkiant reikėjo, nes Voverių tvenkinys, vienas didžiausių rajone, neturėjo jokio nors truputį patogaus priėjimo prie vandens poilsiautojams. Dabar dar, kalbėjo vienas iš šio projekto generatorių ir įgyvendintojų, Antanas Pocevičius, dar liko užvežti šiek tiek smėlio, ir sutvarkyta tvenkinio pakrantės dalis turės smagų pliažą.

Voveriečiai neatsitiktinai ryžosi tokio pobūdžio projekto įgyvendinimui.  Gražioje vietoje įsikūręs kaimas, kurį puslankiu supa Orijos ir Jotijos upeliai, išsiliejantys į didelį tvenkinį, sukuria natūralią oazę ramiam ir produktyviam poilsiui. Kaimas įsikūręs netoli nuo pagrindinio kelio Pilviškiai - Šakiai - Jurbarkas,  artimiausiuose rajono kelių tvarkymo planuose ir vėl numatytas kelių kilometrų žvyrkelio asfaltavimas. Bendruomenės tvarkomoje tvenkinio pakrantėje jau dabar yra suformuotas beveik 3 ha valstybinės žemės sklypas (to nėra nė prie vieno kito rajono tvenkinio)- visa tai atveria dar platesnes galimybes tiek Voverių bendruomenei, tiek rajono valdžiai ir toliau plėsti jau pradėtą kurti poilsio – rekreacijos infrastruktūrą.

Tokio projekto voveriečiai ėmėsi neatsitiktinai. Pasak bendruomenės vadovės Elenos Pocevičienės ir jos vyro Antano, atidžiai buvo išstudijuotas rajono bendrasis planas, rajono strategija,- šiuose dokumentuose aiškiai buvo įvardinti prioritetai būtent tokio pobūdžio objektų ir veiklų kūrimui. „Žinoma, idėjas diktavo ir gyvenimas – kasmet jaučiame vis didesnį atvykstančių žmonių susidomėjimą savita mūsų kaimo ir jo apylinkių gamta. Jau apgyvendinta ir viena kita sunykusi sodyba, žemės gabalėlius kaime įsigyja vis daugiau didmiesčių gyventojų“,- vardino argumentus E.Pocevičienė.

Tokio pobūdžio Voverių bendruomenės centro įgyvendintas projektas turi ir dar vieną labai teigiamą momentą: sukūrus tokią poilsio – rekreacinę zoną, suderinus ją su jau esama ir bendruomenės naudojama buvusios Voverių mokyklos infrastruktūrą, jokios būsimos tokių objektų išlaikymo sąnaudos nebus užkrautos ateities kartoms ar rajono valdžios biudžetui. „Žinoma, galėjome eiti paprasčiausiu keliu, pulti statyti ar už kelis šimtus tūkstančių litų pertvarkyti kokį seną pastatą. Bet šįkart pagalvojome – o kas tokį sukurtą turtą vėliau išlaikys? O mūsų sukartą gamtos objektą bus paprasta ir pigu išlaikyti. Už projekto lėšas įsigijome būtinos technikos priežiūrai, o bendras darbas projektą įgyvendinant bendruomenės nariams įskiepijo šeimininkišką požiūrį į tai, ką patys kūrė“,- motyvavo E.Poevičienė.

Sėkmingai įgyvendinę rimtą investicinį projektą, voveriečiai nesustojo: šiuo metu įgyvendinamas jau trečias jų projektas per Šakių krašto vietos veiklos grupės įgyvendinamą vietos plėtros strategiją. Šįkart į partnerius jiems atėjo naujai įsikūręs Bunikių bendruomenės centras „Kregždantė“. Šio projekto dėka ketinama įsigyti baidarių, kitų daiktų, kurie praplės galimybes naudojantis jau sukurta poilsio – rekreacijos infrastruktūra. „Tikime, kad ilgainiui mūsų kaime vietą poilsiui atras vis daugiau ne tik rajono, bet ir kitų šalies rajonų gyventojų. Turime puikias sąlygas įvairioms vaikų stovykloms rengti. Poilsio vietą ras ir mėgstantys iškylauti su palapinėmis. Atsargiai mąstome ir apie turistinio kempingo įkūrimą. Poilsiautojams tikrai turime ką pasiūlyti, o pirmiausia – nuostabią mūsų krašto gamtą“,- atviravo E.Pocevičienė.

Panaudotos Voverių bendruomenės centro nuotraukos.

{vsig}naujienos/14-02-03{/vsig}

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?