Krepšinio aikštelės Liepalotuose atnaujinimas

P8310363Panaudojus Nacionalinės paramos kaimo bendruomenėms lėšas šią vasarą ir rudenį bendruomenės centras ,,Tėviškė" įgyvendino projektą Nr.NPKB-19V-128 ,,Krepšinio aikštelės atnaujinimas, pritaikant ją įvairiems bendruomenės poreikiams". Projekto tikslas – pakeisti seną krepšinio aikštelės asfalto dangą draugiška aplinkai trinkelių danga ir pritaikyti aikštelę kaimo gyventojų aktyviam poilsiui ir turiningam laisvalaikio praleidimui, prekybai vietoje užaugintais ir (ar) pagamintais produktais, gerinti gyvenimo kokybę.
2015 metais įgyvendinę projektą "Aktyvaus poilsio zonos sukūrimas Liepalotuose", sutvarkėme dalį viešosios erdvės, pritaikydami ją aktyviam poilsiui, įrengėme vaikų žaidimo zoną. Tačiau dėl lėšų stygiaus liko nesutvarkyta krepšinio aikštelė, kurioje vyksta bendruomenės centro organizuojami renginiai, ji yra vienintelė krepšinio aikštelė Liepalotuose. Aikštelės asfalto danga buvo ištrupėjusi, iškilota medžių šaknų, labai nelygi ir pavojinga. Aikštelėje jau kurį laiką nebuvo galima žaisti krepšinio. Visuotiniame bendruomenės centro susirinkime, valdybos posėdyje vienbalsiai buvo nutarta sutvarkyti aikštelę, pakeičiant jos dangą, aikštelę pritaikant sporto, bendruomeniniams renginiams bei prekybai vietiniais produktais. Buvo atlikta aplinkinių kaimų gyventojų žodinė apklausa, kuri patvirtino projekto reikalingumą.
Visuotinio susirinkimo metu, valdybos posėdžio metu buvo vienbalsiai nutarta, kad už viso projekto įgyvendinimą, numatytų veiklų įvykdymą pagal planą ir projekto įgyvendinimo rodiklių pasiekimą atsakingi bendruomenės centro pirmininkė ir valdybos nariai. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo bendruomenės centro nariai ir vietos gyventojai, ypač jaunimas.
Liepos mėnesį bendruomenės ir kaimo gyventojų jėgomis buvo izoliuotos medžių šaknys, kad augdamos jos nebekilotų naujos aikštelės dangos, nuvalyta nuo aikštelės susikaupę nešvarumai, aikštelė paruošta darbams. Rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais buvo išlyginti aikštelės asfalto nelygumai, ruošiamas pagrindas naujai dangai, dedami bortai ir klojamos trinkelės.
Tikimės, kad projekto įgyvendinimas padidins jaunimo, vietos gyventojų, bendruomenės narių fizinį aktyvumą, verslumą, bendruomeniškumą, paskatins socialiai pažeidžiamų asmenų pozityvų požiūrį į gyvenimą ir sumažins socialinę atskirtį. Kaimo bendruomenė galės ne tik turiningai ir naudingai praleisti laisvalaikį, bet ir geriau rūpintis savo sveikata.
Pritaikius aikštelę prekybai, bus skatinamas kaimo verslas, saugomos ir palaikomos autentiškos vietovės tradicijos. Prekyvietė atliks ir socializacijos, kultūrizacijos funkciją. Liepalotų krašte nemažai šeimininkių, kepančių autentišką naminę duoną, spaudžiančių zanavykiškus sūrius, bitininkų, kopinėjančių miškų ir sodų medų. Ne visi gali pasiekti miestų turgus, kuriuose galėtų realizuoti savo pagamintą produkciją. Įgyvendinus projektą, vyresnio amžiaus žmonės arba mažesnes pajamas uždirbantys gyventojai, neįgalieji, moksleiviai, studentai ir bedarbiai galės ne tik parduoti, nusipirkti ar išsimainyti savo pagamintas, užaugintas savo darže, sode, ūkelyje ar surinktas gėrybes, bet ir pabendrauti su kaimynais, pažįstamais.
Projekto įgyvendinimas turės akivaizdžią išliekamąją vertę visai vietos bendruomenei, projekto dalyviai bus Liepalotų ir 11 aplinkinių kaimų gyventojai, visų tikslinių grupių atstovai. Aikštelėje laiką puikiai leis visų amžiaus grupių kaimo bendruomenės atstovai, svečiai. Sutvarkyta aikštelė skirta įvairaus socialinio statuso ir visų amžiaus grupių žmonėms – nuo jaunuolio iki senjoro. Liepalotų ir aplinkinių kaimų žmonių gyvenimas įgaus naują kiekybę ir kokybę.
Įgyvendintas projektas prisidės prie Liepalotų ir aplinkinių kaimų gyventojų užimtumo didinimo, sudarys sąlygas aktyviai, sveikai, kultūringai ir prasmingai leisti laisvalaikį. Įgyvendinus projektą, sudaryta galimybė bendruomenės centro veiklos tęstinumui, sukuriant naują vertę, kurti palankią aplinką gyvenimui kaime.

Parengė bendruomenės centras "Tėviškė"

zemes ukio ministerija

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

P7180259 P7220304 

P7270325 P8050337

P8050345 P8220359

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?