Šakių socialinių paslaugų centras vykdo projektą “Šakių rajono krizių centras”

Šakių socialinių paslaugų centras vykdo projektą “Šakių rajono krizių centras”
(ŠAKI–LEADER–6A–D–11–12–2021). Projektas įgyvendinamas pagal VPS priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-10.
Šis pelno projektas vykdomas be partnerių. Parama projektui - 60000,00 eurų.
Projekto tikslas – Šakių rajono kaimiškoje vietovėje sukurti naują paslaugą (intensyvi krizių įveikimo pagalba krizių centre), kuri padėtų šeimoms (asmenims), esančioms krizinėse situacijose, ugdyti ir stiprinti asmenų gebėjimus savarankiškai spręsti savo socialines problemas, padėti įveikti socialinę atskirtį, atkurti socialinius ryšius su visuomene bei organizuoti ir teikti socialines paslaugas Šakių rajono gyventojams.
Projekto uždaviniai:
1. Įsigyti baldus (virtuvės baldų komplektą, valgomojo komplektus (2 vnt.), svetainės baldų komplektą, sofas (2 vnt.), dviaukščių lovų (7 vnt.), kambario baldų komplektų (6 vnt.), įrangą (skalbimo mašiną (1 vnt.), skalbinių džiovyklę (1 vnt.), šaldytuvų (2 vnt.), televizorių) gyvenamosios ir darbo erdvės sukūrimui.
2. Įsigyti 8+1 vietų keleivinį automobilį.
3. Įrengti gyvenamuosius kambarius 5 šeimoms (ne daugiau 19 asmenų) laikino apnakvindinimo paslaugos teikimui kriziniu atveju.
4. Sukurti 2 naujas darbo vietas (1.5 etato).
Projekto uždaviniai yra labai reikšmingi tam, kad galėtų būti pasiektas projekto tikslas. O tikslas yra labai svarbus ir kilnus – tokios paslaugos šiuo metu kaimiškoje vietovėje nėra, o poreikis tokioms šeimoms sukurti deramą gyvenimo ir socialinio sustiprėjimo aplinką – tiesiog būtinas.

Projekto vykdytoja, Šakių socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė džiaugiasi šio projekto idėja, eiga, realizavimo aplinkybėmis ir, be jokios abejonės, tiki jo svarba ir nauda. Šiuo metu jau yra supirkta viskas, kas pagal projektą turi pasiekti būsimojo krizių centro patalpas Griškabūdžio seniūnijoje, Paluobių kaime. Vyksta baldų ir įrangos montavimo darbai, klijuojami viešinimo ženklai ir jau netrukus bus startuojama su projektine paskirtimi ir veikla.
Sunkumų patiriančioms šeimoms dažnai viena iš tinkamiausių išeičių yra apgyvendinimas šeimos krizių centre. Svarbu išsaugoti vaiko ir mamos bei tėčio ryšį. Tam dažnai padeda mamos ar tėčio ir vaikų ar net visos šeimos su vaikais apgyvendinimas krizių centre, kur kiekvienas šeimos narys gauna konkrečiai jam reikalingą specialistų pagalbą. Sverbu, kad šeima kuo ilgiau išbūtų krizių centre, nes per tą laiką šeima turi galimybę, su specialistų pagalba, keisti savo gyvenimo būdą, tobulinti socialinius, tėvystės ir sprendimų priėmimo įgūdžius, todėl šiuo projektu siekiama, kad Šakių rajono savivaldybė turėtų savo krizių centrą.
Mes tikime šio projekto nauda ir linkime, kad šis tikėjimas neapgautų mūsų pačių! Linkim sėkmės startuojant ir sakom – susitiksim projekto veiklų eigoje dar ne kartą!

Šakių krašto Vietos Veiklos grupės informacija

Zenklai

 

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?