Nijolė Šalonikienė vykdo projektą „Sulčių spaudyklos įrengimas Šakių rajone“

Nijolė Šalonikienė vykdo projektą „Sulčių spaudyklos įrengimas Šakių rajone“ (ŠAKI-LEADER-6A-D-7-5-2020). Projektas įgyvendinamas pagal VPS I prioriteto priemonę „Verslumo skatinimas kaimo vietovėse“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-10).
Tai pelno projektas, kurį Nijolė Šalonikienė įgyvendina be partnerių ir pretenduoja į 60000,00 eurų paramą.
Projekto tikslas - pradėti kaulavaisių ir uogų sulčių spaudyklos veiklą, siekiant skatinti verslumą bei kaimo gyventojų poreikius atitinkančių paslaugų teikimą Šakių krašto VVG teritorijoje – Girėnuose.
Projekto uždaviniai:
Įdiegti modernią nukaulinimo ir sulčių spaudimo gamybinės linijos įrangą;
Prie gamybinio pastato pastatyti 100 m2 trinkelėmis išklotą aikštelę žaliavų iškrovimui bei gatavos produkcijos pakrovimui;
Siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą, įdiegti vandens pašildymo sistemą su saulės kolektoriumi.
Taigi žemės sklype pareiškėjos nuosavomis lėšomis jau pastatytas 80 kv.m pastatas, kuriame jau sumontuota įranga (sulčių spaudimo linija, vandens pašildymo sistema su saulės kolektoriumi) ir vykdoma gamybinė veikla (teikiama sulčių spaudimo paslauga). Pastatas pastatytas ūkio būdu (asmeninėmis pareiškėjos lėšomis). Prie gamybinio pastato projekto paramos lėšomis jau trinkelėmis išklota aikštelė žaliavų iškrovimui bei gatavos produkcijos pakrovimui – privalomas pagal projekto reikalavimus aikštelės 100 m2 plotas ir dar nuosavomis lėšomis jis gerokai išdidintas. Įgyvendinus projektą, bus sukurtos 2 naujos krovėjų-fasuotojų darbo vietos (2 etatai). Bet tai dar ateityje. Dar bus didinamas gyventojų ekologinis sąmoningumas (edukacinių programų metu), bus teikiamos socialinio pobūdžio paslaugos, atsižvelgiant į socialiai pažeidžiamų grupių poreikius. Tais atvejais, kai socialiai pažeidžiami asmenys neturės galimybės pristatyti žaliavų į spaudyklą, bus organizuojamas nuvykimas pas vartotoją, kaulavaisių ir uogų surinkimas vartotojo ūkyje, sulčių iš surinktos žaliavos spaudimas, o vartotojams bus pristatomas galutinis produktas – iš jų ūkyje užaugintų kaulavaisių ir uogų išspaustos natūralios kaulavaisių ir uogų sultys. Spaudykloje planuojama organizuoti pažintines/degustacines ekskursijas į Šakių rajoną atvykusiems turistams. Ekskursijų metu turistai bus supažindinami su inovatyvia sulčių spaudimo gamybos linija, organizuojamos sulčių degustacijos, edukacinės programos, kurių metu bus pasakojama apie Lietuvoje užauginamų kaulavaisių ir uogų teikiamą naudą sveikatai, kaip geriausia išsaugoti jų naudingąsias savybes ne sezono metu.
Iš visos gautos pagal planą įrangos dar trūksta tik vieno – nukaulinimo aparato. Tos paslaugos, beje, Šakių rajone niekas neteikia.
Bet šis verslas priklauso nuo gamtos, vaisių derliaus, oro... Šie metai nėra turtingi obuoliais. Todėl ir darbo bus ne tiek, kiek tikėtasi ar planuojama derlingesniems laikams. Tačiau yra ir vynuogės, kurias žmonės noriai spaudžia. Tad veiklos vis tiktai yra.
O mes sveikinam naują verslą Šakiuose ir linkim vykdytojams sėkmės! Linkim laukti nukaulinimo įrangos, kuri veikti galės, žinoma, tik kitais metais. Linkim projekto vykdytojams ir smalsuolių, kurie norėtų ne tik sultis išsispaust, bet ir pažintiniais tikslais su vykdytojais pabendrauti... Juk obuolys savyje slepia visokiausių galių!

Šakių krašto VVG informacija

Zenklai

 

  

Apklausa

Kaip vertinate bendruomeninio verslo kūrimo galimybę bendruomenėje?