Voniškių kaimo bendruomenės centras, asociacija įgyvendina projektą „Maitinimo paslaugų teikimas“

Voniškių kaimo bendruomenės centras, asociacija įgyvendina projektą „Maitinimo paslaugų teikimas“ ( ŠAKI-LEADER-6B-D-6-5-2020). Projektas įgyvendinamas pagal VPS II prioriteto priemonę „Gyventojų ir bendruomenės įtraukimas į viešųjų paslaugų teikimą“ (KODAS LEADER-19.2-SAVA-8). Tai bendruomeninio verslo projektas, kuris įgyvendinamas be partnerių ir pretenduoja į 37 985,00 eurų paramą.

Projekto tikslas - naminių sūrių, naminės kaimiškos rūginės duonos, konditerinių grybukų gamyba ir išvežamojo maitinimo paslaugos teikimas Šakių rajone.
Projekto uždaviniai:
Įsigyti įrangą gaminių ir paslaugų teikimui: (konvekcinės krosnies komplektas, 1 vnt.; dujinė viryklė, 1 vnt.; dviguba gruzdintuvė, 1 vnt.; stalas gruzdintuvei, 1 vnt.; ventiliacijos gaubtas, 1 vnt.; šaldytuvas, 1 vnt.; šaldiklis, 1 vnt.; šaldomas stalas, 1 vnt.; stalas su plautuve, 1 vnt.; stalas su borteliu ir lentyna, 1 vnt.; pakabinama lentyna, 1 vnt.; pakabinama lentyna, 1 vnt.; stelažas, 1 vnt.; plovimo vonia, 1 vnt.; spaudiminis dušas, 2 vnt.; stalas su ratukais,1 vnt.; indaplovės komplektas, 1 vnt.; stalas prie indaplovės, 1 vnt.; stelažas su lentynomis, 1 vnt.; mėsmalė, 1 vnt.; planetarinė maišyklė, 1 vnt.; marmitas, 2 vnt.; marmitas, 3 vnt.; mikrobangų krosnelė, 1 vnt.; termosas, 2 vnt.; termo dėžė, 2 vnt.; blynkepė, 1 vnt.; vaflinė, 1 vnt.; pjaustyklė, 1 vnt.; daržovių pjaustyklė, 1 vnt.; smulkios virtuvės įrangos komplektas; šilumos siurblys, 1 vnt.)
Sukurti 1 darbo vietą (1 etato) kaimo gyventojams.
Laukiamas rezultatas.
Numatoma teikti dienos pietų paslaugą įstaigų darbuotojams ar sezono metu ūkininkų lauko darbininkams bei Šakių krašto VVG teritorijos gyventojams švenčių, renginių aptarnavimui. Taip pat ši paslauga yra svarbi ir senjorams, skurdo riziką patiriantiems žmonėms, kuriems reikia maisto pristatymo į namus paslaugos.
Klientai iš viso Šakių rajono galės ne tik pirkti paslaugą, bet planuojama, kad bus gaminama naminė kaimiška ruginė duona, konditeriniai grybukai bei naminiai sūriai. Naminiai sūriai bus gaminami kelių rūšių – saldūs arba sūrūs, todėl klientai turės galimybę pasirinkti. Dienos pietūs bus gaminami dėl to, kad Šakių rajone jaučiamas dienos pietų poreikis bei šių patiekalų atvežimas pagal užsakovo norus. Gamyboje bus naudojama vietos ūkininkų ir gyventojų produkcija: daržovės, vaisiai, uogos, uogienės, pienas, jo produktai, mėsa ir kita produkcija, tokiu būdu užtikrinant socialinį atsakingumą ir bendruomenišką požiūrį.
Paramos lėšos leis įsigyti virtuvės įrangą bei komercinį automobilį, o pareiškėjas galės įdarbinti žmones, sukuriant 1 etatą, ir pradėti teikti įmonių, gyventojų poreikius atitinkančias išvežamo maitinimo paslaugas ir įveiklinti bendruomenės centro patalpas.

Na, o kokia gi situacija dabar? Pakalbinta Voniškių bendruomenės centro pirmininkė, atstovaujanti projekto vykdytoją, Gitana Kuncaitienė džiaugiasi tuo, kad ji su bičiulėmis daro tai, kuo džiaugiasi kiti žmonės.Voniškių žemės ūkio bendrovės darbuotojai noriai valgo jų pagamintą maistą. Skanių kvapų viliojami, iš anksto pavedimu už paslaugą sumokėję, maisto pasiimti atvyksta Plokščių ir Kubilių žemės ūkio bendrovių darbuotojai.
Maistas gaminamas tik išsinešimui. Viskas pakuojama į vienkartinius indus. O kad visa tai būtų, reikėjo įsigyti virtuvinę įrangą, kurios projekte buvo numatyta labai daug. Nupirkta viskas, kas tik didžiuliame sąraše buvo. Šiuo metu tik trūksta automobilio, kurio dar gali tekti nežinia kiek palaukti, kadangi jis turi parkeliauti iš atstovybės Estijoje, o dalys jam keliauja po visą Europą. Teks palaukt, nors automobilio labai reikia. Jis stipriai palengvintų paslaugos teikimą, kai reikia išvežti didesnį užsakymą, kai reikia išvykti su savo gaminiais į mugę ar šventę. Bet sulauks darbštuolės gaspadinės ir to automobilio! Ir darbas virte virs. Nes planuose yra daug dalykų. Dabar nuomotose patalpose įsirengtoje virtuvėje moterys gamina maistą, kurį galima valgyt tik išsivežus. Turi jos ir pačių žmonių jėgomis įsirengtą lauko terasą, kurioje prisėst ir suvalgyt pietus galima tik palankiu sezonu. Planuose dar yra kitų patalpų, kurias šiuo metu turi savo žinioje pagal panaudą, remontas ir pritaikymas valgymui vietoje, kur maistas ir gaminamas. Tai bus daroma jau iš uždirbtų iš projekto veiklų lėšų. Dar ateity ir projekto įpareigojimas įdarbinti vieną žmogų! O kol kas dirba trys savanorės moterys, kurios geba gardžiai, kvapniai ir gausiai gaminti! Kurios yra naudingos savos, ir ne tik savos, bendruomenės žmonėms! Kurios su nuotaika ir gera gera emocija kuria gerovę aplink! Kurios savųjų šeimų laiku dalinasi su visos bendruomenės žmonėmis!
Linkim ištvermės, sveikatos ir sėkmės moterims!
Tegul gardėsiais kvepianti virtuvė kviečia užsukti!

Gitaną Kuncaitienę kalbino Rima Rauktienė

Zenklai