Andriaus Bieliuko fotografijų paroda „Medžio darbai“ Gerdžiūnuose

01„Iš pradžių mūsų svajonės atrodo neįmanomos, po to neįtikėtinos, bet kai sutelkiame visas galias, jos tampa neišvengiamos“. (Christopher Reeve) - taip gražų gegužės 25 dienos renginį pradėjo Onutė Rakauskienė. Gerdžiūnų bendruomenė Marijos Kumštaitienės iniciatyva surengė tautodailininko Andriaus Bieliuko fotografijų parodą „Medžio darbai“. Tai trečioji personalinė autoriaus paroda. Parodose dalyvauja nuo 1991 metų. Vieni iš paskutiniųjų metų pasiekimų, tai 2017 metais dalyvavo XIII Sūduvos krašto liaudies meno parodoje - konkurse ,,Aukso vainikas‘‘ - atstovavo kryždirbystės meną ir laimėjo I-ą vietą. Sausio mėnesį savo darbus eksponavo respublikinėje liaudies meno parodoje - konkurse, kuri vyko Rokiškyje. Andrius labiausiai mėgsta drožti kryžius, nors gamina ir kitus užsakymus. Mat, kryžius, pasak, jo arčiau „dūšios.“ Nemažai darbų pagaminęs bei restauravęs Šakių rajono savivaldybei ir Kriūkų seniūnijai. Jam šis darbas patinka, droždamas tarsi atsigauna po sunkių darbų.
Renginio metu buvo rodomas Marijampolės televizijos sukurtas 2010 m. filmas apie Andriaus Bieliuko kūrybinius darbus.
Į renginį atvyko nemažas būrelis sveikintojų. Apie parodos autorių buvo pasakyta labai daug gražių žodžių: tai jautrios, geros širdies, nuoširdus, meniškos sielos žmogus, mylintis gamtą, jos grožį. Gerdžiūnų bendruomenės pirmininkė Jolanta Puidokienė visų narių vardu padėkojo auksinių rankų meistrui už pagalbą gražinant Gerdžiūnų bendruomenę, už gražią draugystę, už tai, kad Andriaus darbai džiugina mūsų akis ir širdis. Tautodailininkui padovanojo lino marškinius. Pasidžiaugė, kad paroda atidaryta Gerdžiūnų bendruomenėje ir bus eksponuojama dar visą mėnesį. Šakių rajono viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė išreiškė nuoširdų pastebėjimą, kad mažose kaimo bendruomenėse daugiau nuoširdumo, gerumo ir bendruomeniškumo, taip pat įteikė asmeninę dovanėlę. Padėkojo Andriui už gražius darbus ir Kriūkų seniūnė Onutė Rakauskienė, įteikė Antano Andrijono „Sūduvos šiaurė Šakiai“ knygą, kurioje yra ir Andriaus drožybos darbų.

02Andrius nemėgsta daug kalbėti, todėl paprašytas papasakoti apie savo kūrybos pradžią, sėkmes ir nesėkmes, trumpai tarė: - „Darau , tai, ką liepia širdis, labiausiai patinka drožti kryžius, džiaugiuosi, jeigu pavyksta darbas ir užsakovas patenkintas. Esu dėkingas mokytojui Valdui Paukščiui, kuris pastūmėjo drožybos link. Visiems dėkingas, o ypač šeimai už kantrybę, nes su menininkais nelengva gyventi. Šiandien labiausiai noriu padėkoti Marijai Kumštaitienei už iniciatyvą surengti šią parodą. Be jos aš vienas nieko nebūčiau padaręs. Taip pat kaip padėkos simbolį už palaikymą, gražų ir nuoširdų bendradarbiavimą įteikė Gerdžiūnų bendruomenei - tai vieną savo darbo fotografiją „stogastulpis skirtas

bendruomenės 10-čio progai“.
Renginį sušildė muzikiniai intarpai, kuriuos atliko Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytojos: Inesa Bagdanavičienė ir Lina Bakaitienė. Tai dovana Andriui ir parodos lankytojams - gitaros ir saksofono muzika. Visą renginį vainikavo Zuzės dainos. Iš parodos susirinkusieji neskubėjo namo, ilgai grožėjosi darbais, diskutavo - kas prie arbatos puodelio, kas prie kavos.

Jolanta Puidokienė, Gerdžiūnų bendruomenės pirmininkė