Barzdų bendruomenė baigė įgyvendinti dar vieną projektą

Dar 2012 m. balandžio  23 d.  Barzdų bendruomenės centras pateikė vietos projekto paraišką paramai gauti pagal Šakių krašto integruotos vietos plėtros strategijos  „Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse“ 1 prioriteto 1.1 priemonę „ Kaimų atnaujinimas ir plėtra“ ( įgyvendinant ją pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ Leader metodu). Projektas vadinosi „Barzdų seniūnijos bendruomenės centro patalpų remontas ir pritaikymas jaunimo bendruomenės reikmėms“.

alt

Bendra projekto vertė – 166 666,67 Lt, įgyvendinti jis pradėtas 2013 sausio 2 d. , o visiškai baigtas 2014 gruodžio 31 d. Su projektu susijusios veiklos truko dvejus metus.

Pagrindinis projekto tikslas buvo gerinti Barzdų seniūnijos gyventojų socialines, buities, poilsio ir kultūrinio gyvenimo sąlygas. Užsibrėžus šį tikslą, barzdiškiai siekė suremontuoti, Šakių rajono savivaldybės Barzdų miestelyje esančio pagrindinės mokyklos pastato dalį ir pritaikyti jį bendruomenės reikmėms.

„Barzdų bendruomenės centras įsteigtas 2003 m. balandžio 14 d., tačiau savo patalpų veiklai neturėjo. Susirinkimai vykdavo seniūnijos arba privačiose patalpose, tai apsunkino bendruomenės veiklą. 2009 metais Šakių rajono savivaldybės taryba ,panaudos sutartimi, Barzdų bendruomenės centrui leido naudotis mokyklos sporto sale ir jai priklausančiais persirengimo kambariais. Salėje sportuodavo jaunimas, bet patalpoms reikėjo remonto, todėl bendruomenės žmonių susitarimu ir buvo pateiktas aukščiau minėtas projektas“,- svarbiausius dalykus, dėl ko imtasi šio projekto, įvardino bendruomenės vadovė Ilona Leleivienė.

Ėmusis darbų, buvo atlikti šie darbai: suremontuota sporto salė (pakeisti langai, durys, suremontuota elektros instaliacija, perdažytos grindys, sienos),įrengtas persirengimo kambarys, sanitariniai mazgai, renginių ir susirinkimų salytė. Atlikus darbus, pastebėta, sportuoti renkasi vis daugiau žmonių, ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. „O dar vienas privalumas yra tai, jog pagaliau bendruomenė turi savo patalpas, kuriose organizuoja renginius ir susirinkimus, naujosios patalpos palengvino bendruomenės veiklą“,- projekto sėkme džiaugėsi I.Leleivienė.

alt